Чи можна носити м'які контактні лінзи дітям та з якого віку?

11-05-2018

Чи можна носити м'які контактні лінзи дітям та з якого віку?

Інтернет-магазин LINZSERVIS пропонує Вам уважно прочитати цю статтю, оскільки дана інформація може сильно вплинути на долю Ваших діток.

Останнім часом наші дітки, починаючи з дитинства, користуються гаджетами – спочатку мобільними телефонами батьків, а згодом батьки та бабусі з дідусями радують свої чада та дарують їм особисті мобільні телефони, планшети, комп'ютери. Це викликає залежність і потребу замість активного способу життя сидіти цілими днями за комп'ютером, постійно перебувати в мобільному телефоні.

Безперечно, це чудово, коли діти з раннього віку вміють користуватися гаджетами, інтернетом. Але, при цьому дуже сильно псується їхній зір.

Кількість людей планети з поганим зором стрімко зростає. Є припущення вчених, що до 2020 року кількість людей із зором, що потребує корекції, сягне 2,5 мільярда людей. Саме тому нам хочеться акцентувати Вашу увагу на цій проблемі та вберегти Ваших дітей.

Лікарі прописують діткам окуляри. Дітки приходять до школи в окулярах і починається пильну увагу до них з боку колективу, глузування, і навіть їх цькування, найчастіше починають називати їх «очкариками» та іншими неприємними словами. У дітей з'являється невпевненість у собі, вони починають погано вчитися, що позначається на успішності дитини, і спілкуванні між однолітками.

Останнім часом діти ростуть особливо жорстокими, тому свою дитину потрібно вберегти від психологічних травм, які можуть повністю змінити все їх подальше життя.

Щоб у дитини не склався комплекс неповноцінності через поганий зір та необхідність носити окуляри з раннього дитинства, батькам потрібно більше приділяти часу своїй дитині. Замість того, щоб займатися дитиною, грати з нею в ігри, що розвивають, в рухливі ігри, багато молодих мам дають своїм діткам планшет або мобільний телефон, аби дитина не плакала і не відволікала маму від її справ. При цьому молоді мами навіть не замислюються про те, що даючи дитині мобільний телефон або планшет, або саджаючи його за комп'ютер або телевізор на невизначений час, сприяють тому, що у дитини псується зір і, можливо, подальша його доля.

Ну, а якщо у малюка вже зіпсувався зір, що робити батькам?

Потрібно навчити дитину слідкувати за своїм здоров'ям. Це і правильне харчування та вітаміни, що покращують зір. Це і гімнастика для очей, яка зміцнює м'язи та судини ока та сприяє їх кращому харчуванню. Це обмеження навантаження на очі – менше дивитись телевізор, менше працювати на комп'ютері, менше користуватися мобільним телефоном. Найчастіше дивитися в далечінь, оскільки ці м'язи очей страждають найбільше, коли дитина постійно дивиться перед собою, граючи в мобільному телефоні або на комп'ютері. Потрібно частіше моргати, тому що слизова очі пересихає, коли людина постійно працює на комп'ютері чи іншому гаджеті.

Деякі лікарі – офтальмологи радять починати носити лінзи віком 14 років, коли вже повністю сформована рогівка очей діток. Оскільки кожна дитина – це індивід, то тільки лікар-офтальмолог може дати рекомендацію саме Вашій дитині.

Якщо лікар-офтальмолог все-таки рекомендував вашій дитині носити окуляри або контактні лінзи, необхідно підкреслити переваги носіння м'яких контактних лінз:

  1.  Застосування м'яких контактних лінз не дозволить розслабитися очним м'язам, як це відбувається в окулярах, оскільки дитина може рухати очками так само, як і до носіння лінз. Коли дитина носить окуляри, то вона в основному рухає головою, працюють м'язи шиї, а не м'язи очей. Тому зір псується набагато швидше та сильніше. 

  2.  М'які контактні лінзи значно спростять і полегшать життя вашій дитині;

  3. Діти зможуть бути активними, спокійно ходити на фізкультуру та займатися спортом;

  4. Вища контрастність і гострота зору проти окулярами;

  5. На відміну від окулярів лінзи не реагують на перепади температури та не пітніють;

  6. Одним із найважливіших аспектів – це безпека очей дитини. М'які контактні лінзи неможливо розбити, як окуляри, і скло при цьому не потрапить в очі вашій дитині і не зашкодить при ударі;

  7. Контактна лінза не обмежує кут зору дитини, як окуляри, які через оправу обмежують поле зору дітей;

  8. І найголовніше - це психологічний аспект, тому що дитина не виділяється з натовпу, як у окулярах. Багато хто навіть не помітить, що дитина користується лінзами;

  9.  Дівчатка і навіть хлопці завдяки використанню кольорових лінз можуть не тільки покращити свій зір, а й стати блакитноокими чи зеленоокими красунями та красенами, що безумовно підвищить їхню самооцінку та повністю змінить їхню зовнішність.

43_main.jpg

Можна навести як приклад відомого співака Костянтина Бочарова, який в 2018 році представляв Україну на Євробаченні. Костя взяв сценічний псевдонім Меловін. Сценічний псевдонім Кістки від назви свята Хелловін та імені англійського модного дизайнера Олександра Маккуїна.

Відмінною рисою іміджу Меловіна є кольорова лінза в одному оці (карнавальні контактні лінзи Festival Crazy) Раніше співак експериментував із кольором лінзи, а потім зупинився на біло-блакитному варіанті. За словами Кості праве око у нього справжнє, а ліве є мистецтвом.

Однак слід зауважити, що захоплюватися кольоровими лінзами не варто, особливо діткам, оскільки кольорові лінзи жорсткіші і можуть викликати дискомфорт і неприємні відчуття в очах вашої дитини, що їй абсолютно не потрібно.

Користуватися контактними лінзами можна у тому випадку, коли дитина привчена до правил гігієни та повністю їх виконує. Правил гігієни необхідно навчати дітей з раннього дитинства.

Носити лінзи діткам потрібно починати з невеликої кількості часу, максимум 3 години, і з кожним днем ​​збільшуйте час носіння лінзи не більше ніж на 30 хвилин. Загальна кількість часу на добу для дитини в лінзах не повинна перевищувати 13-15 годин. На ніч лінзи потрібно знімати.

mxcp_1521560385850_aspf5aiors8.jpg

Також ми хочемо звернути Вашу увагу на прекрасні очі дівчини, яка носить кольорові контактні лінзи, які бувають з діоптріями і без діоптрій. Вони випромінюють красу та впевненість у собі, привертають погляд протилежної статі.

Ми окремо підготуємо для Вас статтю про правила гігієни і як правильно доглядати за лінзами.